Materace – Wrocław

– Być może stary materac zdążył się zużyć, być może przyszedł po prostu czas na nowy materac – dywaguje pan Piotr. – W każdym razie materace do łóżka to kategoria tak ogólna, że…Sam pan rozumie. Trzeba wiedzieć czego się naprawdę chce.

Tak brzmiała odpowiedź pana Piotra w pierwszej fazie naszej rozmowy, a pytanie dotyczyło materacy Wrocław. Tymczasem nie było to takie proste, bowiem dotyczyło nie tylko samych materacy, ale i łóżek, do których potrafią być z sukcesami mniejszymi lub większymi dopasowane.

– No wie pan. Nie każdy materac pasuje do tego łóżka, które mamy na myśli. Proces dopasowywania przebiega zwykle w kierunku od łóżka do materaca, nie odwrotnie – wyjaśniał sprzedawca. – Materac ma pasować do łóżka, i jest w interesie każdego by tak było. Materac do łóżka może też oznaczać sam materac, który dzięki swym właściwościom sam zostanie łóżkiem. Łóżko w każdym razie oznacza całość, zarówno samą konstrukcję, jak i materac.

Każdy począwszy od producenta, skończywszy na obrocie detalicznym, rozpoznaje potrzebę odpowiedniego dopasowania skrzyni łóżka do materaca.Ale jaki materac? Pan Piotr w trakcie rozmowy ciągle i twardo utrzymywał, że chodzi mi pewnie o materac Wrocław. I miał rację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *